SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Nová tarifa v regionálnej autobusovej doprave od 01.08.2024

23.07.2024

O zonovej tarife (pozri priložený súbor)

Vaše otázky týkajúce sa zónovej tarify vám zodpovedia na telefónnom čísle 0940 999 181 alebo na e-mailovej adrese info@idsvychod.sk.

V regionálnej autobusovej doprave Košického a Prešovského samosprávneho kraja dôjde od 1. augusta 2024 k zmene tarify. Súčasnú kilometrickú tarifu nahradí zónová tarifa so zásadne rozšírenou ponukou druhov cestovného. Pribudnú jednorazové prestupné lístky, ako aj denné, mesačné, štvrťročné, polročné a ročné predplatné lístky. Čím bude časová platnosť lístka dlhšia, tým bude jeho cena v prepočte na 1 cestu výhodnejšia.

Cestovné sa už nebude určovať podľa kilometrických pásiem, ako je tomu dnes, ale podľa počtu zón na trase. Benefitom najmä pre pravidelných denných cestujúcich a pre cestujúcich na dlhšie vzdialenosti budú novozavedené výhodné predplatné a prestupné lístky.

Základné delenie cestovného z hľadiska poskytovanej zľavy:

Nové druhy cestovných lístkov:

Zónová tarifa bude v prvej fáze uplatnená iba v regionálnej autobusovej doprave, následne sa však počíta s jej postupným rozširovaním aj na železničnú dopravu a MHD v jednotlivých mestách Košického a Prešovského samosprávneho kraja. Konečným cieľom je, aby jeden cestovný lístok platil bez obmedzení v autobusovej, železničnej, aj mestskej hromadnej doprave na celom území východného Slovenska.

Zdroj:  O zónovej tarife - IDS Východ (idsvychod.sk)

Zoznam aktualít: